Kõrtsialuse Külastuskeskus » Uudised


Matk endisesse Härjapea külasse

Lisatud: 28.03.2011

 

 

Kogunesime  03.04.2011.a kell 11.00 Grossi poe ette. Aserist sõidsime autodega Koogu külasse ja alustasime jalgsimatka.  Lõpp oli orienteeruvalt 15.00-16.00  Koogu külas.

 Toimumiskoht: Endine Härjapea küla (preagu Koogu)

Pikkus: 6 - 7 km jalgsi mööda külatänavat, metsi ja väljasid

 Käsitletavad teemad olid:

-           Härjapea kool

-          Härjapea vabatküla talud

-          Ilastu kõrts, moonameeste majad

-          Ilastupõllu, Lennuki lageda, Pulga- ja Tagamets, Taigina kõrts

-          Varsnakoppel

-          Härjapea taluküla

Meie üks muinasküladest. Teated talupoegadest ja nende elust 1688. aasta revisjoni ja kaardi järgi kuni tänapäevani välja.

Loodusolud: Kuna väljad polnud veel lumest lagedad, siis toimus retk Aseri asulas ja käsitlesime Aseri ajalugu (rada oli sama pikk). Loodsime siiski, et lumi oleks läinud ja põllud lumevabad ning ammune soov sai teoks.

Kaasa võtsime: fotoaparaat jms

Seekord grillisime vorstikesi Varsnakoplis.

Osalustasu oli 1 euro (sai tasuda kohapeal) sisaldas vorstikesi, leiba ja  kuuma teed.

Vorstikesed ostsime vahetult enne liikuma hakkamist, vastavalt osalejate arvule.

Pildid albumist Matk Härjapea külla


Matk Kalvist Aserisse

Lisatud: 17.03.2011

13.03.2011.a toimus matk Kalvist Vikkuriloolt Aseri muulile. Osavõtjaid oli seekord 19. Retke käigus imetlesime kaunist loodust ja koduloolisteks teemadeks olid Kalvi rannamännik ja tammik, Kalvi legendid, kevadine noodaga kalapüük, Meriküla ja Kukuraise külad.

Täname kõiki huvilisi!


Töötubasid tutvustav infopäev

Lisatud: 17.03.2011

29.01.2011.a toimus lahtiste uste päev, kus tutvustasime näputöö-, savi- ja kohaliku toidu töötuba. Töötubade sisustuse soetasime Kohaliku omaalagatuse programmist eraldatud vahenditest. Näputöötoas saab õmmelda, teha lilleseadet ja viltimistöö teeb lihtsaks viltimismasin. Savikojas saab voolida, olemas on põletusahi. Toidutoas on korralik leivaküpsetamisahi ja puuküttega pliit.

Infopäeval osales 25 inimest. Töid ja tegemisi tutvustasid näputöötoas Riina Kohver ja Kaarin Oras. Savitoas näitas Ivi Külmhallik, kuidas klaasitükkidest saab kokku panna imelisi kaunistusi. Nii mõnelgi oli kodust kaasa võetud poolik viltimistöö, mis masina abiga kiiresti lõpule viidi. Samuti said sallid, kampsunid ja kotid viltimise läbi värskema väljanägemise.

Päeva lõpul sõime Lembe Timmeri küpsetatud väga maitsvat koduleiba ja jõime töötlemata lehmapiima.