Kõrtsialuse Külastuskeskus » Uudised


Matk Kalvist Aserisse

Lisatud: 17.03.2011

13.03.2011.a toimus matk Kalvist Vikkuriloolt Aseri muulile. Osavõtjaid oli seekord 19. Retke käigus imetlesime kaunist loodust ja koduloolisteks teemadeks olid Kalvi rannamännik ja tammik, Kalvi legendid, kevadine noodaga kalapüük, Meriküla ja Kukuraise külad.

Täname kõiki huvilisi!


Töötubasid tutvustav infopäev

Lisatud: 17.03.2011

29.01.2011.a toimus lahtiste uste päev, kus tutvustasime näputöö-, savi- ja kohaliku toidu töötuba. Töötubade sisustuse soetasime Kohaliku omaalagatuse programmist eraldatud vahenditest. Näputöötoas saab õmmelda, teha lilleseadet ja viltimistöö teeb lihtsaks viltimismasin. Savikojas saab voolida, olemas on põletusahi. Toidutoas on korralik leivaküpsetamisahi ja puuküttega pliit.

Infopäeval osales 25 inimest. Töid ja tegemisi tutvustasid näputöötoas Riina Kohver ja Kaarin Oras. Savitoas näitas Ivi Külmhallik, kuidas klaasitükkidest saab kokku panna imelisi kaunistusi. Nii mõnelgi oli kodust kaasa võetud poolik viltimistöö, mis masina abiga kiiresti lõpule viidi. Samuti said sallid, kampsunid ja kotid viltimise läbi värskema väljanägemise.

Päeva lõpul sõime Lembe Timmeri küpsetatud väga maitsvat koduleiba ja jõime töötlemata lehmapiima.


Külade jõulupidu

Lisatud: 17.03.2011

27.12.2010. toimus jõulupidu.

Täname korraldajaid ja Aseri Vallavalitsust peo korraldamise eest.